Slavili jsme a běželi pro dobrou věc

Zveřejněno 28.10.2018 9:23:00 | redakce
Den státního svátku 28. říjen je pro nás již tradičním dnem, kdy pro širokou veřejnost pořádáme Charitativní běh pro Klokánek.

Nejinak tomu bylo i letos, kdy si připomínáme kulaté výročí. Od založení Československé republiky uplynulo 100 let! Stejně jako v minulém roce nám nepřálo počasí. Teplota kolem 4 stupňů a trvalý déšť doprovázely celý průběh běhu. Přesto, že podmínky nebyly zdaleka ideální, bylo vydáno hodně přes 100 startovních čísel. Mezi těmi, kteří se vydali na trať byli běžci opravdoví i ti, kteří běhají o poznání méně, k vidění byly i ženy a děti, některé ještě nenarozené. Startovní pole doplnilo několik kočárků a pejsků. Trať byla jako obvykle vedena Zámeckou zahradou a běžci si tak mohli užít nádherné podzimní barvy, do kterých je podzimní park zabarven. Nikomu z příchozích nakonec chladné počasí nevadilo. Hřál je pocit, že pomohli přispět na dobrou věc. V cíli na ně navíc čekal horký čaj a pro děti sladká odměna. V kasičce nakonec bylo napočítáno téměř deset tisíc korun! Všem, kteří přišli a Charitativního běhu se účastnili patří veliké poděkování. Těšíme se opět za rok.