U11: Hra v hale nám svědčí

Zveřejněno 05.02.2019 10:55:00 | redakce
Nedělní dopoledne jsme opět trávili společně. Byli jsme pozvání k přípravnému turnaji, který uspořádali kolegové trenéři kategorie U10 z FK Teplice.

Pět týmů sehrálo utkání systémem každý s každým, doba trvání jednoho utkání byla 20 minut. Dalšími účastníky byli kluci z Bíliny a Oseka. FKT nasadilo dva týmy. První duel jsme sehráli s kluky z Bíliny. Hrál se z obou stran pěkný fotbal. Naši kluci se snažili soupeře přehrávat kombinacemi i individuálními průniky. Hráli jsme do plných a nebylo jednoduché branku vstřelit. Bílinští hrozili z rychlých protiútoků, takže i naše obrana musela být neustále ve střehu. Na konci jsme byli spokojenější my. Podařilo se nám vstřelit tři branky a žádnou neinkasovat. Ve druhém duelu jsme nastoupili proti Oseku. S tímto týmem jsme se potkali v minulém týdnu na turnaji v Dubí. Tentokrát jsme koncentrovaným výkonem získali vedení a utkání jsme dovedli do vítězného konce. Poslední dva duely jsme sehráli proti klukům z FKT, kteří byli o rok mladší. Modrý tým jsme v úvodu zaskočili naší kvalitní hrou a v průběhu několika minut jsme vstřelili čtyři branky. Poté se hra vyrovnala a branky padaly i do naší sítě. Po závěrečném hvizdu na tabuli svítil stav 6:4 v náš prospěch. Poslední zápas jsme odehráli proti žlutému týmu FKT. Opět jsme utkání rozehráli solidně a vedli jsme 2:0. Soupeři nám rozhodně nechtěli nic darovat a srdnatě bojovali o každý míč. Výsledkem byly dvě branky v naší síti a srovnané skóre. V našem závěrečném tlaku se nám branku vstřelit nepodařilo. Po dohodě trenérů se kopaly penalty. Naši hráči ve čtyřech případech orazítkovali brankovou konstrukci, takže vítězství bouřlivě slavili kluci z FKT. V průběhu celého dopoledne jsme podávali velice solidní výkony. Naše hra gradovala v závěrečných utkáních, která měla velice slušnou úroveň. Klukům se dařilo v individuálních herních činnostech i v kombinacích. Ve všech utkáních hráli s chutí a nasazením a bylo vidět, že je hra opravdu baví a mají z ní radost. A to je nejdůležitější.